صفحه نخست تماس با ما درباره ما راهنمای خرید و سفارش

کفش-پوتین کوهنوردی

کفش-پوتین کوهنوردی

کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی اولین و ضروری ترین وسیله برای فعالیت کوهنوردی است. مطمئنا با یک کفش کتانی معمولی نمی توانید به سفر کوهنوردی بروید. اما این کفش چه خصوصیاتی باید داشته باشد و تفاوت آن با کفش های پیاده روی در چیست؟

این کفش ها به گونه ای ساخته شده اند که امکان طی کردن مسیرهای ناهموار صخره ای و لغزنده برفی را امکانپذیر می سازد. بدون آنکه پاهای شما و حتی کفش آسیب ببیند. داشتن یک کفش استاندارد و مناسب باعث می شود تا شما حتی با وجود طی مسیرهای طولانی و سخت احساس خستگی نکنید. همچنین از پاهای شما در برابر خطرات احتمالی چون سرمازدگی، پیچ خوردن قوزک پا، سر خوردن  و تماس با اشیا برنده محافظت می کند.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

مهمترین مشخصه کفش های کوهنوردی جنس آن است که با دیدن ظاهر آن نیز می توانید متوجه تفاوت آن با کفش های پیاده روی شوید. معمولا از موادی ساخته می شود که رطوبت نتواند به درون آن نفوذ کند. از پاها در برابر سرما و گرما محافظت کند و از عرق کردن پاها در کفش نیز جلوگیری کند.

در عین مقاوم بودن باید اندکی نرم و انعطاف پذیر باشد تا پا درون آن احساس راحتی کند. البته برای جلوگیری از پیچ خوردن پا باید قوزک پا را بپوشاند و بندهای آن تا ناحیه پنجه ادامه داشته باشد. 

کفی کفش باید استحکام بالایی داشته باشد و ضد لغزش و ضربه گیر باشد. به همین دلیل روی این قسمت برجستگی های به اسم عاج قرار می گیرد.

 در هنگام خرید حتما یک جوراب ضخیم به پا داشته باشد و کفش را یک سایز بزرگتر از کفش های معمولی خود انتخاب کنید.

این کفش ها بر اساس نوع فعالیت انواعی چون کفش های کوهپیمایی، کوهنوردی سنگین و سبک، هیمالیا نوردی، دره نوردی، سنگ نوردی و راهپیمایی و غیره را دارند.


تصحیح جستجو